Wykorzystanie granulatu korkowego

Contact An Agent

Niepowtarzalny korek jest materiałem doskonałym. Na dodatek to 100 % naturalny surowiec, pochodzący z obszarów śródziemnomorskich. W obecnych czasach produkty ekologiczne cieszą się ogromną popularnością. Co więcej, zapotrzebowanie na naturalne surowce ciągle rośnie. Korek zawdzięcza swoje właściwości izolacyjne, niezwykłej budowie komórkowej. Każda komórka surowca jest czeternastościanem, wypełnionym gazem. Dzięki temu surowiec jest niezwykle lekki. Doskonałe parametry korka sprawiają, że powstały z kory dębu korkowego granulat, wykorzystuje się w wielu procesach obróbki.

Jak powstaje granulat korkowy?

Granulat korkowy wytwarzany jest poprzez proces starannej selekcji ziaren naturalnego korka. W sprzedaży można spotkać kilka rozmiarów granulatu. Przedział wielkości ziaren (granulacji) rozpoczyna się od 0,2 – 0,50 mm, a kończy na 3 – 5 mm. Granulat sprzedawany jest zwykle w kilkukilogramowych paczkach. Korek w granulkach przeznaczony jest do dalszej obróbki, a rozmiar granulacji uzależniony jest od potrzeb każdego klienta.
brelok

Do czego możemy wykorzystać korek w granulkach?

Granulat korkowy służy m.in. do produkcji różnego rodzaju materiałów budowlanych jak np. arkusze korkowe, rolki korkowe, korek ścienny czy korek samoprzylepny. To także doskonały materiał do modelowania. Granulat dobrze sprawdzi się też jako dodatek do betonu. Duży wybór gotowych materiałów oraz odpowiedniej gęstości i wielkości ziaren granulatu, można znaleźć na stronie: https://korkrollen.de/.

Granulat ma także zastosowanie w przemyśle szklarskim, jako wsyp do forem, w branży sportowej (produkcja akcesoriów hokejowych, wędkarskich oraz w produkcji piłek baseballowych), oraz w budownictwie, np. w postaci materiału zasypowego do ścian.
Korek w każdej postaci jest cennym surowcem. Jego udział można zaobserwować niemal w każdej branży. Ci, którzy nie mieli styczności z naturalnym korkiem, często nie dowierzają w jego wspaniałe właściwości. Dlatego wszystkim niedowiarkom polecamy osobiste sprawdzenie tego naturalnego surowca.
kulki