Stosowanie taśm w produkcyjnych działaniach

Contact An Agent

Żadna linia produkcyjna bez taśm o transportowym przeznaczeniu nie ma prawa się udać. Mają one więc bardzo szerokie zastosowanie w różnych oraz licznych przemysłowych gałęziach od spożywczego przez kosmetyczny po związany z aspektami maszynowymi. Możliwość ich wszechstronnego zastosowania będzie też brała się z faktu, że producenci rzeczywiście tworzą bardzo dużą liczbę ich odmian. Najlepsze firmy oprócz produktów na stałe występujących w ich ofercie, tworzą także dedykowane taśmy, w sposób indywidualny dopasowane do potrzeb klientów.

Kategorie taśm
taśmy transportujące są tworzone z użyciem cięgien z włókien wykonanych z poliestru czyli inaczej rzecz ujmując sztucznych tworzyw. Są taśmy 1,2 i 3 tkaninowe z różnymi rodzajami warstw. Możemy też dokonać podziału na:
-taśmy do transportu ukośnego
-taśmy do transportu w łukowym typie
-taśmy do transportu z buforowaniem i rozdzielaniem

Kategorią całkowicie oddzielną są taśmy procesowe specjalnie wytwarzane by mogły sprostać zadaniom określonych procesów technologicznych np. w farmacji, przetwórstwie mlecznym itp. W związku z tym, że mają bardzo specyficzne, dodatkowe funkcje, producent może je obdarzyć dodatkowym wyposażeniem. Przykładowo jest to:
-welkanty
-kliny o przeznaczeniu prowadzącym
-zabieraki
Wszystkie produkty tego typu muszą posiadać certyfikaty zgodności z wymaganiami UE.
Wybierając taśmę transportującą optymalną dla zapotrzebowania naszej linii produkcyjnej każdy zakład powinien wziąć pod uwagę:
-chemikalia
-temperaturę
-parametry światła
-elementy biologiczne i mikrobiologiczne
A także co niezwykle istotne, obciążenia mechaniczne jakim będzie podlegała taśma. To będzie jedynie gwarantowało właściwe i bezproblemowe jej użytkowanie. Oczywiście producent musi także zagwarantować nam też wsparcie w formie technicznej i serwisowe. Z tym jednak nie ma problemu, bo jest to dzisiaj absolutny standard. A konkurencja na rynku producentów jeszcze bardziej podwyższa niniejsze standardy. Dlatego o ten konkretny jeden aspekt możemy się kompletnie nie martwić.