Pamiętajmy o izolacjach: termicznej i akustycznej

Contact An Agent

Izolacja cieplna oraz akustyczna wnętrza mieszkania jest niezmiernie ważnym szczegółem projektu lokalu mieszkalnego, domu czy powierzchni użytkowej. W ostatnich latach zapotrzebowanie na wysokiej jakości materiały, jakie mogłyby zapewnić izolację o gigantycznej efektywności zdecydowanie wzrosło. Polacy są coraz znacznie bardziej świadomi tego, że to od nich samych zależy, lub będą żyli w komfortowych warunkach i porządnie czuli się we własnych posiadłościach.

Nowoczesny materiał o wysokiej efektywności

Do izolacji stosuje się różnorodnego typu tworzywa, spośród jakich na nadzwyczajną uwagę zasługuje bez kwestionowania podłoże gumowo – korkowy (czyli tzw. Gummikork). Materiał ten bezbłędnie sprawdza się w czasie wykładania podłóg, zdecydowanie zwiększając izolację termiczną i akustyczną. Cechuje go znacząca wytrzymałość, żywotność i prostota użycia – tworzywo to sprzedawane jest na ogół w rolkach, które wystarczy najzwyczajniej w świecie równomiernie rozwinąć na posadzce.

Czemu izolacja jest tak ważna?

O tym, jak istotna jest akustyczna oraz termiczna izolacja posadzki nie należy pewnie nikogo przekonywać. Zwłaszcza w przypadku lokalu mieszkalnego w bloku – to naturalnie dzięki odpowiedniej izolacji możemy liczyć na to, że odgłosy tego co robimy w mieszkaniu nie przedostaną się do lokalu mieszkalnego sąsiadów, to naturalnie dzięki czemu unikniemy konfliktów z nimi. Bodajże każdy, kto mieszkał kiedykolwiek w bloku, jest w stanie opowiedzieć kilka czy też kilkanaście historii powiązanych z wybuchem kłótni na tle hałasu wywołanego przez któregoś z lokatorów obiektu. Właściwa izolacja to nie jedynie gwarancja większego spokoju, jakkolwiek także dowód na poszanowanie praw naszych sąsiadów.

Izolacja cieplna najważniejsza jest natomiast zimą. Im znacznie więcej ciepła uda nam się zastopować w pomieszczeniu, tym mniej energii będziemy musieli użyć do jego ogrzania, a co za tym zmierza – wydamy na ogrzewanie mniej pieniędzy.